Денис Башлик: Попри війну земельна реформа працює, люди купують землю та інвестують в неї
Вже два роки працює ринок землі, працює земельна реформа, запущені електронні земельні аукціони. Попри війну попит на купівлю землі зростає.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Денис Башлик, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.
«Якщо взяти аналіз першого року, то в нас було проведено близько 66 тисяч угод з купівлі-продажу земельних ділянок, які раніше знаходилося під мораторієм. Загальною площею близько 153 тисячі гектарів. За перший рік реформи, до початку повномасштабної війни. Протягом 2022 року кількість угод склала 53 тисячі. Треба враховувати, що з цих 53 тисяч за цей рік майже пів року не працювали реєстри в більшості регіонів України, тобто ринок був повністю заморожений», – зазначив він.
Водночас Денис Башлик зауважив, що на сьогодні, згідно з аналізом, за чотири місяці 2023 року вже укладено 13 тисяч угод купівлі-продажу землі. При тому середня ціна зросла на 20%.
«Треба розуміти, що попит як був у 2021 році, так і залишається тренд на зростання. Насправді, як на мене, це один з показників того, що переважна більшість людей вірять в нашу якнайшвидшу перемогу, тому що вони не бояться не просто купляти землю, а ще й інвестувати в неї», – додав він.
Крім того, заступник міністра наголосив, що зростає не тільки попит на землю, а й ціна.
«Як показує аналіз цін, ми бачимо, що, наприклад, у Львівській області середня ціна за гектар на сьогодні 162 тисячі гривень. У Київській – 148 тисяч гривень. Хочу нагадати, що на момент відкриття це були зовсім інші цифри. Наприклад, в Київській області було 48 тисяч гривень, у Львівській – 51 тисяча гривень. І, якщо прибрати фактор інфляції, ми всі це розуміємо, все одно ми бачимо навіть в умовних одиницях, що зростання продовжується», – зазначив Денис Башлик.
Своєю чергою СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут підкреслив, що з моменту запуску перших земельних аукціонів у 2021 році, на сьогодні понад 1,2 мільярда гривень закритих угод.
«Тобто це той дохід, той грошовий потік, який за цей час отримали власне продавці та орендодавці земельних ділянок. Значна частина з цих угод це власне ділянки комунальної власності. Тобто ми маємо 1,2 мільярда надходжень через електронні аукціони по земельних торгах».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini