13 Лютого, 2023, 14:10

День Героїв Небесної Сотні – не про смерть, а про боротьбу, яка мобілізувала українське суспільство ще у 2014 році – директор Музею Революції Гідності

Україна відзначатиме День Героїв Небесної Сотні 20 лютого. Про аналогію подій Євромайдану із подіями активної фази російсько-української війни під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловився генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. 

«День Героїв Небесної Сотні – це жалобний день, але він не про смерть. Він про героїчну боротьбу, про самопожертву, про готовність українського суспільства захищати незалежність України. Ми говоримо, що саме 20 лютого 2014 року почалася війна, коли українці потужно захищали власні цінності і своє майбутнє і на Майдані, і коли путінський режим руками президента януковича намагався підкорити Україну. І саме в процесі драматичних подій Революції Гідності влада застосовувала ті ж самі методи: свавілля застосування зброї проти беззбройних протестувальників, проти цивільного населення, використання забороненої зброї. Є повна аналогія. Подвиг Героїв Небесної Сотні вочевидь мобілізував українське суспільство, допоміг підготувати Українську армію у 2014 році за допомогою волонтерів, допоміг зробити нас сильними інформаційно, морально, на різних рівнях», – зазначив Пошивайло.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini