Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації
4 Квітня, 2023, 15:09

Дефіциту не буде: українські аграрії очікують 45 мільйонів тонн врожаю зернової групи

Це менше, ніж минулого року, але підстав для загроз продовольчої безпеки України немає. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації.

“Дефіциту не буде. За висновками експертів, ми очікуємо 45 мільйонів тонн врожаю зернової групи. Це трошки менше, ніж в минулому році, та значно менше, ніж в рекордному 2021 році. Але таких обсягів буде достатньо для гарантування продовольчої безпеки та формування значного експортного потенціалу”, – зазначив Павло Коваль.

Він додав, що озимої пшениці українські аграрії засіяли 4 мільйони 100 тисяч гектарів. 

“Якщо 4 мільйоні гектарів цих посівів перезимувало, то ми зберемо 16 мільйонів тонн. Потреба України в харчовій пшениці становить 3,8-4 мільйони тонн. Тобто в чотири рази більше, ніж треба. Але не все буде необхідної якості. Навіть якщо ми зберемо 8-10 мільйонів тонн харчової пшениці, це будуть запаси на три роки”, – зазначив експерт.

Він також додав, що є перехідні залишки пшениці та ячменю 2022 року, а в окремих господарствах навіть 2021 року.

“Тому нам треба думати про розширення логістичних каналів, а не про загрози продовольчої безпеки. Втому числі забезпечення фуражним зерном тваринництва та птахівництва”, – додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini