Володимир Кудрицький, голова правління НЕК Укренерго, Медіацентр Україна - Укрінформ
Володимир Кудрицький, голова правління НЕК Укренерго, Медіацентр Україна - Укрінформ
16 Лютого, 2023, 11:59

Дефіцит потужностей в енергосистемі України відсутній: за останні дні відключень практично не було, але розслаблятися рано — Кудрицький

Протягом останніх днів українцям практично не відключали електроенергію. Про стабілізацію ситуації в енергосистемі розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Ми не спостерігали дефіциту потужності в нашій енергосистемі і не доводили, як оператори енергосистеми, лімітів споживання до областей. У деяких регіонах, таких як Одеський регіон, Київщина спостерігалися незначні або не дуже масштабні мережеві обмеження споживання. Вони пов’язані з тим, що розбиті мережі, які зараз відновлюються активно, все ще не здатні пропустити 100% обсягів електроенергії для того, щоб покрити 100% споживання в той чи інший час для цих областей. Але загалом можна сказати, що в останні дні ситуація в енергосистемі стабілізувалася і навіть покращилася», — зазначив експерт.

Серед причин стабілізації енергетичної ситуації Кудрицький назвав злагоджену роботу енергетиків, накопичувальний ефект ремонтів на підстанціях та електростанціях, потепління та відповідне зниження споживання, імпорт електричної енергії з країн Європи та поставки енергетичного обладнання від західних партнерів. 

«Ситуацію вдалося покращити, але вона далека від того, щоб бути абсолютно стабільною. Є ризики додаткових ракетних обстрілів. Дуже рано розслаблятися: наша перемога на енергетичному фронті ще попереду», — додав Кудрицький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini