22 Січня, 2024, 15:41

Дебати у ПАРЄ щодо становища дітей України: Голова постійної делегації ВРУ у ПАРЄ розповіла про ймовірний результат

У ПАРЄ у понеділок будуть проходити дебати щодо становища дітей України. В результаті дебатів очікується голосування по резолюції, де будуть прописані певні новаційні елементи.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила народна депутатка України, голова постійної делегації ВРУ в ПАРЄ Марія Мезенцева. 

«Ми, звісно, очікуємо голосування по резолюції. В нас іще новаційні елементи будуть в ній вписані. Ми все-таки будемо закликати такі міжнародні організації як Міжнародний комітет Червоного Хреста активніше виконувати мандат, ми будемо говорити про діток, які є і переміщені всередині України через агресію росії,  які проживають в країнах Ради Європи як тимчасово переміщені особи (тобто є нове юридичне поняття – вони не біженці, не мігранти, а тимчасово переміщені особи)» – зазначила депутатка.

Вона додала, що загалом дуже багато іноземних колег у ПАРЄ долучилися в грудні до комітету по правах українських дітей.

Водночас Марія Мезенцева зазначила, що Рада Європи дуже інноваційно підходить до питання повʼязаного з дітьми України: і зібрала найкращих юристів для напрацювання міжнародного механізму повернення українських дітей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini