4 Вересня, 2023, 15:22

Чотири судна вже пройшли шлях гуманітарного коридору – Наталя Гуменюк

Начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила, що вже чотири судна скористалися морським гуманітарним коридором.

 «Дійсно чотири судна вже пройшли цей шлях. І це не один випадок, який можна віднести до випадковості – а це вже досить налагоджена, хоч і обережна, але система», – наголосила вона.

Наталя Гуменюк зазначила, що судновласники дуже ретельно підходять до вивчення маршруту та вивчення імовірності будь-яких загроз, для того, щоб прорахувати можливості проходження судна у максимальній безпеці.

«Судновласникам запропоновано скористатися такими гуманітарними коридорами, але проголошено і ті ризики, які є. Зокрема, ворог не припиняє активності тактичної авіації над Чорним морем, регулярно навідуючися саме в райони, де може пролягати гуманітарний коридор, здійснюючи психологічний тиск на судновласників, з огляду на те, що поводитися росіяни здатні абсолютно неадекватно, з використанням і авіації, і свого флоту, який в досить розгорнутій кількості перебуває в акваторії Чорного моря та має ракетоносії час від часу, які фігурують на чергуванні. Крім того, залишається небезпека і замінованого моря», – пояснила вона. 

Нагадаємо, що для евакуації суден, які перебували в українських портах на момент повномасштабного вторгнення рф, було створено гуманітарний коридор.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini