30 Січня, 2024, 15:45

«Чорний реєстр»: правозахисники зафіксували 432 випадки катувань та нелюдського поводження з українцями, вчинених росією

Правозахисна асоціація Freerights, яка з початку повномасштабного вторгнення документує воєнні злочини росіян на території України, зафіксувала протягом півтора року 432 випадки катувань українських громадян, які окупанти вчинили на території України.

Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучила інформаційна менеджерка Правозахисної асоціації Freerights Анастасія Малинка.

Вона зазначила, що один випадок може містити катування як однієї людини, так і десяти та більше людей, тому точну кількість потерпілих встановити важко.

Зокрема, зазначила вона, 128 випадків катувань було зафіксовано в Херсонські області, 119 – в Київській, 76 – в Харківській, 34 – в Запорізькій, 28 – в Чернігівській, 15 – в Сумській, 12 – в Миколаївській, 10 – в Донецькій, 6 – в Луганській, 4 – в Автономній Республіці Крим.

На деокупованих територіях, пояснила представниця Правозахисної асоціації Freerights, кількість зафіксованих випадків значно вища, позаяк правозахисникам там вдалося отримати більшу кількість інформації.

«Відповідно ті території, які зараз перебувають в окупації, ми достовірно не знаємо, що там відбувається, які там відбуваються звірства з цивільним населенням», – додала Анастасія Малинка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini