15 Квітня, 2024, 10:07

Чорне море має стати морем НАТО, миру та стабільності – Дмитро Кулеба 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Північноатлантичний Альянс повинен прийняти окрему амбітну стратегію, яка б стосувалась безпеки у Чорному морі. 

Про це він сказав під час Другої Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської платформи. 

“Чорне море має стати морем НАТО, миру та стабільності. Ми повинні гарантувати нашу безпеку – не вгадуючи позицію росії.Це стратегічна мета, до якої має прагнути Альянс та вся євроатлантична спільнота. Чорноморський фланг НАТО слугуватиме міцною стіною захисту. НАТО має окремо впроваджувати окрему амбітну і всеосяжну Чорноморську стратегію, направлену на зменшення згубного впливу росії”, – заявив міністр закордонних справ. 

Дмитро Кулеба наголосив, що росія не може бути союзником у вирішенні питань, бо росія – це і є проблема. Українські дії в ситуації, коли агресор намагався заблокувати транспортні коридори і тим самим створити продовольчу кризу, найкраще ілюструють як треба вирішувати справи з росією. 

“Ми не просили у москви дозволу і не обговорювали з ними, як вирішити проблему. Натомість, Україна зруйнувала велику частину російського флоту морськими дронами, звільнила острів Зміїний та забезпечила роботу “зернового коридору” разом з партнерами, не питаючи дозволу”, – сказав він.

За словами головного дипломата країни, росія мала нагоду будувати діалог з державами Чорноморського регіону до того, як окупувала частину території України та Грузії. Натомість, вона обрала – терор, агресію та шантаж: “Сьогодні москва не розуміє іншу мову, крім мови сили. Це те, що вони поважають, інше вони вважають слабкістю”.

#CrimeaPlatform
#ExpertNetwork
#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini