6 Грудня, 2023, 14:04

Член Ради НБУ дав поради громадянам щодо фінансових заощаджень

На сьогодні одним із привабливих варантів зберігання активів громадян, зокрема у гривні, є військові облігації та депозити в українських банках.

Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив член Ради НБУ Василь Фурман.

«На мою особисту думку, сьогодні дуже привабливими є фінансові активи в українській гривні. Це передусім облігації внутрішньої державної позики – це військові облігації і депозити українських банків. Ставка дохідності, що там, що там – приблизно є однаковою. Дуже багато залежить від розміру. Якщо ми говоримо про депозит, то від терміну депозиту, величини банку. Якщо ми говоримо військові облігації, то там також від терміну військових облігацій тощо», – зазначив Василь Фурман.

При цьому він додав, що загальна дохідність у банках і по військових облігаціях – на рівні 14-17%, а інколи й 18% річних. І на сьогодні ця дохідність є значно більшою, ніж рівень інфляції, тому заробити можна більше.

Крім того, в питанні вкладання коштів, наголосив Василь Фурман, громадянам важливо звертати увагу на диверсифікацію своїх інвестицій. Зокрема, на випадок необхідності отримати кошти швидше, ніж це передбачено тими чи іншими інструментами заощадження. Перелік інструментів для цього значний – це можуть бути і військові облігації, депозити, фізичні активи тощо.

Водночас він застеріг, що дохідність та ризик мають пряму залежність. Тому у випадку обіцянок гарантованої високої дохідності потрібно бути обережним, аби не потрапити на шахрайські схеми.

«Якщо хтось вам обіцяє гарантовану дохідність, наприклад у 50%, у 70%, то в кращому випадку це дуже ризикована інвестиція, а в гіршому – банальне шахрайство. Тому треба бути максимально обережними і довіряти надійним фінансовим інституціям», – наголосив Василь Фурман.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini