Фото Харківський Медіа Хаб: Борис Редін, очільник волонтерського фонду «Все для перемоги», полковник запасу Юрій Калгушкін та головний сержант однієї з військових частин ЗСУ Олексій Джеломанов
23 Жовтня, 2023, 18:16

Чим більше наша армія має маскувальних сіток, то менше держава зазнає збитків: головний сержант підрозділу ЗСУ Олексій Джеломанов

Днями в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг на тему специфіки виробництва інноваційних маскувальних сіток для потреб підрозділів Сил безпеки та оборони України. Питання стосовно тематики заходу підіймали Борис Редін, очільник волонтерського фонду «Все для перемоги», полковник запасу Юрій Калгушкін та головний сержант однієї з військових частин ЗСУ Олексій Джеломанов.

– Наразі фронт має велику потребу в маскувальних сітках, оскільки вони є витратним матеріалом: вони згоряють під час обстрілів, рвуться при використанні, вигоряють, – зазначив в своїй промові Б. Редін.

За словами спікерів, процес виробництва сіток волонтерською організацією Бориса Редіна за 10 років війни, яка триває в Україні, став напівавтоматичним, що дозволяє виготовити більше 1 тис м² продукту щотижня. Аби досягнути максимального маскувального ефекту, для виготовлення однієї сітки використовується близько п’яти кольорів тканини, виходячи з характеру місцевості. Є вироби з 3D-ефектом, які допомагають змінити форму предметів. Крім того, за допомогою дронів представники фонду «Все для перемоги» визначають з повітря, на скільки якісно замасковані визначені об’єкти: позиції, автівки, фальш-цілі. Більш того, використання різних підходів до створення маскувальних сіток, дозволяє стримувати інфрачервоне випромінювання та зменшує видимість у тепловізор.

Олексій Джеломанов наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення забезпечення підрозділів маскувальними сітками від держави майже не здійснюється. Крім того, це оснащення відноситься до військового майна, яке, у разі втрати, треба списувати, минаючи багато бюрократичних процедур.

  • Та водночас часто наші захисники гинуть, а техніка знищується саме через відсутність належного маскування. Треба зрозуміти: що більше наша армія має сіток, то менше держава зазнає збитків. Тому треба допомагати волонтерам, зокрема фонду «Все для перемоги», – зазначив спікер.

Допомогти волонтерам можна, задонативши на картку 5375 4141 1551 4126 Або перерахувавши кошти за посиланням

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini