29 Листопада, 2022, 17:28

Через використання генераторів споживання палива в Україні зросло на 5-15% за два тижні – директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн

З початком масованих обстрілів на українському паливному ринку з’явився ще один повноцінний ринок споживання палива – все, що пов’язано з генераторами. Про те, як це вплинуло на паливний ринок, під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн.

«Фактор генераторів відчутний по тому, що продажі у роздрібних мережах почали зростати два тижні тому. Це стало несподіванкою, оскільки всі готувалися вже до мертвого сезону. Відповідно, контрактували обсяги, виходячи з минулорічних тенденцій, коли ми бачили, що десь до лютого обсяги споживання зменшуються. А зараз продажі зростають. І, тим більше, зростають продажі автомобільного бензину, який споживає фактично виключно приватний сектор — відповідно, він більш стабільний. А тут ми бачимо зростання. Крім як з генераторами, це ні з чим пов’язати не можна. Не можна сказати, що критичне зростання: в залежності від мережі — на 5-15%», — зазначив Куюн.

Фахівець додав, що не бачить приводів для паніки через потенційну нестачу палива.

«Споживання зростає не постійно. Після кожного обстрілу на АЗС вишикуються черги:і це вже навантаження на мережу автозаправних станцій. Люди бачать чергу, починають панікувати, теж в неї встають — і це такий сніжний ком. Бачимо, що велика ажіотажна складова. Я вважаю, що для паніки немає абсолютно ніяких підстав, пального вдосталь, ситуація контрольована», — пояснив Сергій Куюн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini