Олександр Красовицький., директор видавництва “Фоліо”, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Красовицький., директор видавництва “Фоліо”, Медіацентр Україна-Укрінформ
4 Листопада, 2022, 13:50

Через війну в Україні зріс попит на україномовну книгу, але зменшився на видання для дітей — директор видавництва “Фоліо” Красовицький

Після початку війни в Україні сильно зріс попит на історичну літературу: як художню, так і наукову. Також збільшився інтерес читачів до україномовних книг. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький.

“Кількість книжок, які купують українською, різко зросла. І ця тенденція, я впевнений, вже незворотня, бо багато хто з російськомовних українців перейшов на українську і, зокрема, книжками підтримує українську мову”, — розповів Олександр Красовицький.

А от частка дитячої літератури на ринку — знизилася. За словами директора видавництва “Фоліо”, це пов’язано з тим, що багато дітей виїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення росії. Олександр Красовицький також певен, що після перемоги України у війні, на наш книжковий ринок чекають значні зміни. 

“Завжди після війни на книжковий ринок приходить багато нових людей. Так відбувається у всьому світі і, я впевнений, що Україна — не виняток. У нас будуть нові письменники, у нас зросте книжковий ринок, після перемоги він буде значно більшим, ніж до війни. Але якщо говорити про той великий військовий роман, який точно з’явиться, для цього потрібно 3-4-5 років після перемоги. Цей час потрібен на осмислення”, — пояснив Красовицький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini