Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України, Медіацентр Україна-Укрінформ
10 Січня, 2023, 19:23

Через свята у грудні загальний пасажиропотік на кордоні з країнами ЄС та Молдовою зріс на 11%, хоча восени він знижувався — ДПСУ

Під час новорічно-різдвяних свят пасажиропотік на кордоні був динамічним та збільшився на 11% у грудні. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Загальний пасажиропотік під час новорічно-різдвяних свят був досить динамічним. Нагадаю, що сталі показники до свят були на рівні 80-85 тисяч осіб за добу в обидва боки. Напередодні Різдва 25 грудня показники в окремі дні доходили до рівня 120 тисяч осіб за добу. Напередодні і після Нового року, крім 31 і 1 числа, він коливався на рівні 100 тисяч осіб за добу. На Різдво 7 січня пасажиропотік знову знизився, як і на сам Новий рік. Зараз, в останні кілька днів, він вирівнявся фактично до показників, які були до свят — 80-85 тисяч осіб на добу. У дні збільшення пасажиропотоку не відмічалося різкої переваги виїзду або в’їзду громадян. У відсотковому співвідношенні за ці дні пасажиропотік коливався 50 на 50», — повідомив Демченко.

Проте певна перевага в’їзду над виїздом і навпаки все ж фіксувалася у деякі святкові дні, додав речник ДПСУ. 

«Певна перевага в’їзду прослідковувалася напередодні Різдва 7 січня, а протягом 8 та 9 числа цього місяця прослідковувалася певна перевага виїзду. Тобто все ж таки громадяни перед Різдвом більше їхали додому, і зараз починають повертатися ті, хто певний час проживає за межами України. Через новорічні та різдвяні свята у грудні загальний пасажиропотік збільшився на 11%, в той час как в осінні місяці ми фіксували виключно зменшення кожного місяця», — зазначив Демченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini