6 Березня, 2024, 16:19

Через блокування кордону пропускна спроможність деяких пунктів пропуску знизилася у понад  20 разів

Через протести на кордоні з Польщею значно знизилася пропускна спроможність на пунктах пропуску. Зокрема, на пункті пропуску Ягодин кількість перетинів кордону в бік України за минулу добу сягнула 70, в той час, як цей напрямок може пропускати 1200-1400 вантажівок на добу в обох напрямках.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

«На кожному з напрямків польські фермери діють по-різному. До прикладу, напрямок пункту пропуску Ягодин – за останній час польські фермери взагалі не пропускають вантажівки, які слідують з України в Польщу, і показники перетину кордону нульові в цьому напрямку. Натомість вони незначну кількість вантажівок пропускають, які слідують в бік України на цьому напрямку. За минулу добу таких було близько 70, днем раніше – на рівні 50 вантажівок», – зазначив він.

За словами Андрія Демченка, 70 вантажівок за минулу добу, які пропустили в бік України – це вкрай низький показник. Позаяк, наголосив він, цей напрямок може пропускати за добу 1200-1400 вантажівок в обох напрямках.

Також, додав речник ДПСУ, непростою є ситуація по напрямку пункту пропуску Шегині. Так, з минулої п’ятниці й до понеділка польські фермери взагалі не пропускали вантажівки на цьому напрямку – ні в бік в’їзду в Україну, ні в бік виїзду.

«З понеділка вони прийняли для себе якесь рішення, що будуть пропускати раз на 12 годин партію машин, близько 10-12. І відучора також почали пропускати незначну кількість вантажівок, які слідують з України в Польщу. Але це на динаміку перетину кордону впливає вкрай негативно. Бо, до прикладу, за минулу добу кількість перетину була на рівні близько 60 вантажівок в обох напрямках. І це значно нижче від пропускної спроможності цього пункту пропуску», – пояснив Андрій Демченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini