4 Грудня, 2023, 14:10

Через блокування кордонів  вантажопотік знизився в десятки разів – Андрій Демченко

Станом на ранок понеділка, 4 грудня, на чотирьох напрямках кордону в бік України на території Польщі в чергах перебували близько 2,5 тисяч   транспортних засобів. Найбільша кількість навпроти пункту пропуску «Рава-Руська» – майже 900. Загалом за час блокування кордону протестувальниками, вантажопотік суттєво знизився, подекуди в десятки разів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Звісно, ми фіксуємо, що певна кількість транспортних засобів все ж таки перетинає кордон як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд у Польщу. Але інтенсивності руху, як це було до 6 листопада, звісно, немає. Наводжу приклад пункту пропуску «Ягодин», це власне той напрямок, де раніше за домовленістю з польською стороною було прийнято рішення про пропуск тут лише вантажних транспортних засобів, легковий напрямок перенаправили до інших пунктів пропуску. Це такий великий інфраструктурний об’єкт, де за добу раніше перетинали кордон в обидва напрямки близько 1200-1300  вантажних транспортних засобів. За минулу добу кордон там перетнули близько 130 транспортних засобів. Тобто суттєве зниження вантажопотоку», – зазначив Андрій Демченко.

За словами Андрія Демченка, суттєве зниження вантажопотоку і по пункту пропуску «Рава-Руська»  – близько 150 транспортних засобів за добу  перетнуло кордон в обох напрямках, в той час, як до блокування через цей напрямок перетинали кордон близько 600 вантажівок. 


Однак, додав він, більш-менш інтенсивний рух залишається на напрямку пункту пропуску «Краківець», хоча він також нижчий, ніж це було до 6 листопада.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini