13 Лютого, 2023, 15:03

Час очікування на інспекцію у Босфорі складає 45-60 днів: це додатковий фактор згортання закупівель мультинаціональними компаніями — Богдан Костецький

 Мультинаціональні торговельні компанії майже зупинили закупку зернових і олійних в портах. Про те, чому це відбулося, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів комерційний директор та операційний партнер аналітично-торгівельної компанії «Барва Інвест» Богдан Костецький. 

 «Протягом останніх двох тижнів ми втратили в цінах від 10 до 20 доларів, зокрема за кукурудзу і пшеницю. Основна причина в тому, що пропозицій у нас 33 млн тонн, а всі потреби у трейдерів фактично закриті з їх довгих позицій. Також ми пам’ятаємо, що трошки більше ніж через місяць у нас буде перегляд і продовження “зернового коридору”. Враховуючи, що на сьогоднішній день час очікування в черзі на інспекцію в Босфорі складає від 45 до 60 днів, це також додатковий фактор на згортання закупівель. Тому що у всіх мультинаціональних торговельних компаніях є відділи управління ризиками, вони вбачають в росії дуже непередбачуваного гравця, — це теж фактор, щоб тимчасово згорнути закупівлі і, дай Боже, вивести до завершення фази зернового коридору те, що вже куплено і накопичено в портах та елеваторах”, — зазначив експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini