27 Березня, 2024, 12:50

Боєприпаси в рамках програм ЄС найближчим часом почнуть надходити в Україну – європарламентарка 

Наразі ЄС по всьому світу здійснює закупівлю необхідних Україні боєприпасів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Голова підкомітету з питань безпеки та оборони Європарламенту Наталі Луазо.

«Зараз усі зусилля, які вживаються Євросоюзом та партнерами, направлені на допомогу Україні. Сума цих зусиль досягає 28 мільярдів євро, також було виділено 6 мільярдів з Європейського фонду миру, і буде ще 5 мільярдів  євро, які тільки що узгодили.  Але нам потрібно збільшити та розширити виробництво боєприпасів, які були обіцяні Україні. Але оскільки ми ще не встигли виробити та доставити те, що ми обіцяли Україні, ми зараз займаємося закупівлею боєприпасів по всьому світу за ініціативою чешского президента, і це відбувається на повній швидкості. Я впевнена, що найближчим часом боєприпаси почнуть надходити в Україну в рамках цих програм», – зазначила вона. 

Європарламентарка також торкнулася теми заморожених російських активів. 

«Ми досягаємо всі більшого консенсусу в Євросоюзі щодо того, що ми можемо використовувати ці кошти для фінансування військової підтримки та включення України до наступної європейської оборонної інвестиційної програми таким чином, щоб військове обладнання та боєприпаси вироблялися прямо в Україні. Тож обговорення триває, і ми досягаємо консенсус в цьому питанні. І я сподіваюся, що наступного червня вже буде прийняте позитивне рішення з цього приводу», – додала Наталі Луазо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini