Фото Медіацентр Україна – Одеса: Дарина Смольникова, членкиня медичного батальйону “Госпітальєри”, співзасновник благодійного проєкту “Твоя кров може воювати”
9 Серпня, 2023, 15:20

Бойовим медикам дуже не вистачає універсальної крові групи 0(I)Rh(мінус) –  медикиня батальйону “Госпітальєри”

Це універсальна група, яку можна використовувати при терміновій евакуації, коли немає часу перевірити, яка група крові у пораненого військовослужбовця. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Дарина Смольникова, членкиня медичного батальйону “Госпітальєри”, співзасновник благодійного проєкту “Твоя кров може воювати”.

Вона зазначила, що пакет донорської крові коштує понад 1000 гривень, й це безальтернативний варіант на полі бою.

“Кров при певних умовах може зберігатися в спеціальних пунктах 31-35 днів, проте вона у нас затримується. Запаси на пунктах зберігання поповнюються щотижня. І нам дуже не вистачає на полі бою універсальної крові групи 0(I)Rh(мінус). Вона потрібна при терміновій евакуації, коли немає часу перевірити, яка група крові у пораненого бійця”, – зазначила фахівець.

На її думку, кількість донорів у воєнний час має зростати, а система розподілу крові переглянута, тому що  “у деяких пунктах крові не вистачає, а в деяких навпаки, її забагато і її просто виливають”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini