Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ярослав Гончар, голова ГО “Аеророзвідка
17 Серпня, 2023, 14:47

Бойовий досвід українських операторів БПЛА може бути корисним для НАТО – експерт

Проте збройним силам України потрібно і зараз вдосконалювати досвід використання дронів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Ярослав Гончар, голова ГО “Аеророзвідка”.

Він зазначив, що збройним силам України у майбутньому буде потрібно переходити на технічні та операційні стандарти НАТО. 

“Але коли ми говоримо про тактичний рівень, це вже національне рішення. На такий рівень стандарти НАТО розповсюджуються.  Саме тут відбувається синергія між різними підрозділами, що використовують БПЛА, яка буде цікава Україні та НАТО. Наш досвід на полі бою може буде корисним для армії країн НАТО”,  – зазначив Ярослав Гончар.

Також експерт зазначив, що Україні потрібно уніфіковувати застосування БПЛА. 

“Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації каже, що завдяки міністерству підготували 10 тисяч операторів. Але у цих школах підготовки не уніфіковані програми. Як командиру підрозділу працювати зі спеціалістами, підготовленими у різних школах? Також у військах застосовують, здається, десь 70 видів різних дронів. Яка в них сумісність? А як працювати підрозділам радіоелектронної боротьби, прикривати наших операторів дронів, які працюють на дуже різних діапазонах? Над цим треба працювати”, – підсумував експерт. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini