8 Січня, 2024, 15:43

Бойова робота українських сил в Криму була настільки ефективно, що ворог тепер шукає нові пріоритети для розстановки систем захисту повітря

Ворожа система протиповітряної оборони Кримського півострова була розгорнута дуже потужна, позаяк окупанти розуміли, що там накопичені чималі ресурси і майбутні поповнення сил для тих підрозділів, які зараз задіяні в бойовій роботі вздовж лінії бойового зіткнення на материковій Україні. Однак бойова робота українських сил була настільки результативною, що окупантам доводиться зараз вимірювати нові пріоритети для розстановки систем захисту з повітря.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України, полковник Наталя Гуменюк.

«Зокрема, зрозуміло, що той самий Кримський міст «славнозвісний», зайвий об’єкт, в них є в пріоритеті захисту, оскільки це одна з основних логістичних транспортних артерій, незважаючи на її умовну небоєздатність, використання її в обмеженому сенсі. Також вони продовжують потужно захищати Севастопольську бухту – це логістика, пов’язана з завантаженням Калібрів перш за все. Оскільки основний корабельно-катерний склад вони повиводили, але дуже важливими залишаються ось ці об’єкти забезпечення життєздатності ракетоносіїв, як власне спорядження їх ракетам. Також у них залишаються  два пріоритетних об’єкти, це майданчики для запуску безпілотних літальних апаратів типу “шахед”. Крім того, на території тимчасово окупованого Криму ще досить багато об’єктів авіаційної інфраструктури, які ворог використовує для базування тактичної авіації та збереження певного майна. Тож роботи в нас багато, і вона триває», – зазначила Наталя Гуменюк.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini