19 Лютого, 2024, 15:48

Блокування кордонів: Станом на ранок в чергах у Польщі перебувало близько 2900 вантажівок 

Блокування руху вантажівок польськими протестувальниками продовжується на шести напрямках українсько-польського кордону. Так, станом на ранок понеділка на території Польщі в чергах в бік України перебувало близько 2900 вантажівок.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Блокування руху продовжується, станом на цю хвилину також. Це шість напрямків: пункти пропуску «Ягодин», «Устилуг», «Угринів», «Рава-Руська», «Шегині», «Краківець». Сукупно, якщо взяти всі ці напрямки, то станом на ранок сьогодні на території Польщі в чергах в бік України перебувало близько 2900 вантажних транспортних засобів , які очікували на можливість перетину кордону. Найбільше – навпроти пунктів пропуску Ягодин та Краківець», – зазначив він. 

За словами Андрія Демченка, поряд зі збільшенням черги по той бік кордону через дії з блокування руху для вантажних транспортних засобів, спостерігається і суттєве зниження кількості вантажних транспортних засобів, які перетинають кордон на цей момент.

Він зауважив, що більш-менш інтенсивний рух можна спостерігати по напрямку пункту пропуску «Краківець», значно гірша ситуація по напрямку пункту пропуску «Шегині».

По напрямку пункту пропуску «Ягодин», зазначив Андрій Демченко,  попередні дні польска сторона практично не приймала вантажні транспортні засоби до себе, і звідти рух не відбувався саме через те, що блокувальники практично відмовилися пропускати будь-які транспортні засоби на цьому напрямку. Однак, ситуація дещо змінилася.

«Сьогодні вночі, за інформацією, яку ми отримали від польських колег дещо змінилася ситуація, хоч і не кардинально, але польські фермери повідомили, що вони пропускатимуть по кілька вантажних транспортних засобів в бік України. Тому рух дещо пішов, але, звісно, це не ті показники, не та кількість вантажних транспортних засобів, які хотілося б, щоб перетинали кордон. Бо, вкотре зазначу, що напрямок пункту пропуску «Ягодин» – це один з найбільших інфраструктурних напрямків, де за добу може перетинати кордон 1200-1400 вантажних транспортних засобів  в обох напрямках, інколи ці показники можуть бути навіть вищі. Натомість ми маємо, що практично два дні жодна вантажівка не змогла перетнути кордон ні в якому напрямку», – додав Андрій Демченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini