Благодійний проєкт «Руки для Мами»: завдяки мистецтву вдалось зібрати понад 50 тис. євро для протезування жінок, які постраждали від війни
Понад 50 тис. євро вдалось зібрати благодійному проєкту «Руки для Мами». Ці кошти скерують на протезування жінок, які втратили кінцівки через війну. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла кураторка благодійного проєкту «Руки для Мами», докторка мистецтвознавства Христина Береговська.
За її словами, ідея проєкту зародилась після ракетного обстрілу вокзалу Краматорська. В цей період, українські митці за кордоном розповіли організаторам ініцативи, що хочуть допомогти потерпілим в Україні та долучитись до благодійності. Тож для збору коштів, роботи багатьох українських митців вже продемонстрували на виставках у Відні та Берліні. А у Львові відбувся фінал першого етапу проєкту — виставка-аукціон.
«Ми зібрали понад 50 тисяч євро. Більша сума була зібрана вчора, у Львові, на успішному аукціоні. Ми продали більшість творів мистецтва. Фактично продано близько 40 творів живопису і скульптури», — розповіла Христина Береговська.
Кошти збирають саме на високотехнологічне протезування, щоби люди відчували себе максимально комфортно — зазначив депутат Львівської обласної ради та співорганізатор проєкту Северин Хобзей.
«Ми знаємо, що держава виділяє кошти кожному, хто потребує протези, але ця програма не є настільки масштабна, що може покрити біопротезування. Тому ми збираємо кошти, щоби забезпечити тих матерів, які мають малих дітей, для того, щоб їхнє життя було якнайбільш адаптованим», — пояснює Северин Хобзей.
За словами директора департаменту міжнародного співробітництва Львівської обласної військової адміністрації Романа Шепеляка у благодійного проєкту, який мандрує світом, є ще одна ціль.
«За допомогою проекту ми допомагаємо світу все таки не забувати про ті страшні події, які зараз відбуваються в Україні. На жаль, люди продовжують гинути, наші воїни, захисники, наші жінки і діти продовжують гинути на сході України. І не всі у світі однозначно сприймають ту інформацію. За допомогою творів мистецтва, наших дипломатичних відомств, тої інформації, яку ми надаємо зараз по світу, і в Німеччині, і в Австрії, і збираємось до Франції, і потім далі по світу, ми можемо доносити інформацію про війну, яка йде зараз в центрі Європи, в Україні», — пояснив Роман Шепеляк.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini