4 Листопада, 2022, 13:25

“Білий” ринок українських книжок нині становить 45% від довоєнного — директор видавництва “Фоліо” Красовицький

Обсяг “білого” ринку українських книжок нині становить 40-45% від обсягу довоєнного ринку. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький.

“Мені здається, це дуже добрий показник, зважаючи на те, яка кількість платоспроможних читачів поїхала за кордон. А туди дуже складно переслати книжку з України, адже дуже дорога доставка”, — пояснив Олександр Красовицький.

За його словами, великою проблемою для українського книговидавничого ринку є так звані “піратські” видання російських книжок. 

“Сьогодні приблизно 15-20% ринку паперової книжки в інтернеті — це тіньовий ринок, надрукованих тут книжок російських видавництв. У червні Верховна Рада ухвалила закон, який обмежує продаж, ввезення і друк тут книжок, які походять з російської федерації. Але закон не підписаний Президентом. І це дуже прикро, бо вплив тих великих запасів російських і білоруських книжок, які завезли ще взимку, досі дуже сильний на ринок. На жаль, це також дозволяє українським піратам додруковувати тут велику кількість книжок, які вони крадуть у російських видавців. Зокрема, книжок, які видані у росії вже під час війни”, — розповів  директор видавництва “Фоліо”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini