19 Грудня, 2023, 16:19

“Армія – це про обов’язок, чітке виконання завдань, і аж ніяк не про гендерні ролі”. Народна депутатка Ірина Никорак – про жінок на передовій

«60 тисяч жінок – невже цього недостатньо, щоб повністю реформувати систему речового забезпечення на фронті? Щоб були враховані жіночі потреби, комплекції, щоб шилися спеціальні жіночі плитоноски з полегшеними керамічними плитами, щоб мінімізувати тиск у районі грудей. Ідеться не про красу. Це якраз єдиний випадок, коли є значення як вбрана жінка. Бо це про комфорт і ефективність на фронті. Коли ти в зоні бойових дій, коли ти по 5 годин спиш у бліндажі, в окопі, то тобі принаймні має бути комфортно. Це про повагу, про рівність, про гідність жінки в армії, про голос жінки. Щоб зробити її більш видимою в українській боротьбі і відстоюванні свободи й незалежності». 

Про це зазначила засновниця ініціативи Аrm Women Now, народна депутатка Ірина Никорак під час панельної дискусії “Жінки на передовій”, яка відбулась у рамках міжнародної конференції “Роль жінок у відновленні України: фокус інтеграції в ЄС”. Захід, медіапартнером якого був Медіацентр Україна, відбувся у Львові на початку грудня. 

Аrm Women Now – соціальна ініціатива з забезпечення захисниць України військовою формою. Ірина Никорак каже: «За 30 років незалежності й 10 років війни жінкам видавали чоловічу спідню білизну, чоловічу захисну амуніцію, взуття (замість 37 розміру – 41, бо це був найменший розмір). Усе було з урахуванням потреб чоловіків, і це було великою проблемою. Тому ми й створили нашу соціальну ініціативу і буквально з нуля почали шити жіночу військову форму». 

Депутатка переконана, що варто більше уваги приділяти потребам жінок на фронті. 

«Армія – це про обов’язок, чітке виконання завдань, і аж ніяк не про гендерні ролі. Хоча чомусь все одно відштовхуються від того, що ти жінка, а не від того, наскільки ти професійна й ефективна. Чоловіки кожні 3-4 місяці отримують підвищення звання, тоді як жінкам доводиться чекати й працювати для цього набагато довше. Крім того, на жаль, в армії все ще є сексизм, і він знецінює жіночий внесок у цю війну», – підсумувала Ірина Никорак.

Конференцію організував Фонд ім. Гайнріха Бьолля, бюро Київ – Україна разом з партнерами Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” та офісами депутаток Європарламенту Віоли фон Крамон та Аліс Кюнке. Захід реалізований завдяки підтримці Європейського Союзу в рамках проєкту «Мережа гендерних аналітичних центрів: посилення спроможності задля розробки передових політик, оцінки впливу, стратегічної адвокації та сфокусованих комунікацій щодо політик», що впроваджується Українським Жіночим Фондом. 

Медіапартнери заходу: Медіацентр – Україна, “Гендер в деталях”, “Повага. Кампанія проти сексизму” та інформаційний портал “Жінки – 50% успіху України”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini