Наталя Гуменюк
26 Грудня, 2023, 14:15

Армія РФ вже не може закидувати Кринки керованими авіабомбами – Сили оборони півдня

Після ударів, які завдали Збройні сили України по літаках російських окупантів 22 грудня, коли на півдні країни українські захисники знищили одразу три російських літаки Су-34, які займалися бомбардуванням правого берега Дніпра та плацдарму у селі Кринки.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

“Хочу нагадати, що літаки наші Збройні сили почали збивати одразу з початку грудня. Так 5 грудня над островом Зміїний був ліквідований перший російський літак цієї зими. Після цього Сили оборони Півдня нарощували свою боєздатність. Нагадую, що ворог активно застосовував свою тактичну авіацію саме до 22 грудня, встигнув скинути за цей місяць 330 керованих авіабомб. Але після ліквідації цих трьох “сушок” ворог заспокоївся не тільки на суходолі, але і в Чорному морі”, – повідомила керівниця пресцентру  Сил оборони Півдня.

Наталя Гуменюк зазначила, що на зараз треба бути пильними, коли летять ворожі безпілотники – як шахеди, так fpv-дрони, які російські окупанти зараз активно використовують на правому і на лівому берегах Дніпра.

“За грудень ворог випустив по півдню України 270 шахедів. Тільки чотири ночі в цьому місяці були спокійними, але дрони летіли по інших областях України. Нагадаю, що 14 грудня була найпотужніша атака дронами. Тоді в нашому небі було збито 39 шахедів з запущених 41. В прифронтових районах Херсонщини росіяни використовують fpv-дрони, зафіксовано 112 атака такою зброєю. А також було 220 атак з керованих безпілотників, які скидають осколкові боєприпаси”, – підсумувала Наталя Гуменюк.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini