21 Серпня, 2023, 19:51

Антикорупційний та економічний ефект від запровадження онлайн-послуг за два роки становив 16,3 мільярда гривень – Мстислав Банік

Реальний антикорупційний та економічний ефект від запровадження онлайн-послуг за 2020-2021 роки становив 16,3 мільярда гривень, потенційний антикорупційний ефект за два роки становить – 48 мільярдів гривень.

Про це повідомив керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Реальний антикорупційний та економічний ефект від запровадження онлайн-послуг за 2020-2021 роки становив 16,3 мільярда гривень. Потенційний антикорупційний ефект за 2020-2021 роки – 48 мільярдів гривень. Це те, що не ми рахували, це рахували донорські організації. Антикорупційний ефект, і в цьому випадку економічний, – це не тільки, скільки брали грошей корупціонери, і скільки перестали брати. Сюди включається і велика корупція на рівні систем, і включається маленька корупція – швидше постояти в черзі, швидше отримати послугу тощо», – пояснив він.

Водночас економічний ефект завдяки цифровізації послуг відчутний і в плані людських ресурсів. Так, за його Мстислава Баніка, ФОПи, які зараз відкриваються автоматично, економлять Міністерству юстиції 73 людино-роки. 

Мстислав Банік наголосив, що цифровізація це не лише про зручність, а й про антикорупцію.

«Для пересічних громадян дійсно цифровізація в першу чергу – це про зручність, а не про антикорупцію. Але насправді, коли ти перебудовуєш державні структури із державними послугами, умовно кажучи, та ж сама автоматизація відкриття ФОП, яку ми зробили разом із Міністерством юстиції, вона ніби для людей про зручність. Але насправді це про величезний економічний ефект самого Міністерства юстиції щонайменше», – пояснив він.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini