Розклад

Київ Львів Харків Одеса
30 Травня
ЧАСЛОКАЦІЯСПІКЕРИTЕМИ
11:00 КИЇВЄвген Бондаренко, керівник відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента в АР Крим;

Євген Мазнев, відповідальний секретар приймальної комісії Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля

Віктор Куц, координатор освітнього центру «Крим-Україна» приймальної комісії Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського;

Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда»;

Віолета Артемчук, головна директорка-координаторка ГО «Донбас СОС»;

Усі – персональна участь.
Обговорення на тему: «Україна чекає: спрощений вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих та прифронтових територій»

Теми для обговорення:
– Як сьогодні Україна може зберегти звʼязки з молоддю на тимчасово окупованих територіях, як в цьому може допомогти вступна кампанія?
– Що таке «спрощена система вступу» та як вона діє для абітурієнтів з ТОТ та прифронтових територій?
– Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»: як вони допомагають абітурієнтам з ТОТ та прифронтових територій зі вступом до українських ЗВО?
– Як можна збільшити кількість вступників з ТОТ та прифронтових територій?

Чому це цікаво?
1 червня – День захисту дітей і саме в цей день розпочинається вступна кампанія для молоді з тимчасово окупованих та прифронтових територій (ТОТ) України. Вона розпочинається раніше за загальну кампанію та відбувається за «спрощеною системою», яка діє в Україні з 2016 року для абітурієнтів з ТОТ.

В 2023 році до українських закладів вищої освіти (ЗВО) вступили 3 675 абітурієнтів з ТОТ. Але на окупованих територіях України все ще залишається близько 1,6 млн дітей, і для української держави одне з найважливіших завдань – показати, що Україна чекає на них та готова всіляко допомогти дітям вступити до українських закладів вищої та фахової передвищої освіти.
13:00КИЇВ Тетяна Катриченко, виконавча директорка МІПЛ;

Арно Фроже, керівник відділу розслідувань «Репортери без кордонів», автор розслідування про викрадення Дмитра Хилюка, журналіста УНІАН (онлайн);

Оксана Романюк, директорка Інституту масової інформації; – Ліна Кущ, перший секретар Національної спілки журналістів України;

Василь Хилюк, батько незаконно утримуваного росією журналіста Дмитра Хилюка;
Пресконференція на тему: «Незаконне затримання, тортури, неволя: як і чому росія веде війну проти українських медійників»

Чому це цікаво?
МІПЛ зібрала детальні дані про понад 30 медійників, утримуваних російськими окупантами. У ході пресконференції учасники озвучать факти про воєнні злочини проти українських медійників, які росія вчиняє з 2014 року, та оприлюднять останні дані про українських медійників, яких захопила і незаконно утримує рф. Доля багатьох залишається невідомою. Серед них – журналіст УНІАН Дмитро Хилюк, якого російські військові викрали 3 березня 2022 року під час окупації Київщини.