Розклад

Київ Львів Харків Одеса
28 Травня
ЧАСЛОКАЦІЯСПІКЕРИTЕМИ
12:00КИЇВ– Ірина Коробко, прессекретарка Консультативної місії ЄС-Україна; 
– Марія Мезенцева, голова постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ;
– Олександр Толоконніков, начальник управління внутрішньої та інформаційної політики Херсонської обласної військової адміністрації (онлайн);
– Олександр Баулін, начальник Курилівської сільської військової адміністрації Куп’янського району Харківської області (онлайн); 
– Христина Шкудор, адвокаційна менеджерка кампанії Where Are Our People? громадської організації PR Army;
– Юлія Хрипун, співзасновниця громадської організації «Цивільні в полоні»;
– Олександра Романцова, виконавча директорка «Центру громадянських свобод»;
Пресконференція: «Головні виклики деокупованих територій: цивільні заручники, розслідування воєнних злочинів, знищене житло та інфраструктура»

Чому це цікаво?
З початку повномасштабного вторгнення росії, 20% території України постраждали внаслідок бойових дій, сотні тисяч цивільних потрапили в полон або були депортовані. Їхні будинки були пограбовані та знищені, а земля після звільнення окупованих територій виявилась замінованою. Україна бореться та має перемогти у війні з росією, щоб українці змогли повернутись додому. 


У ході пресконференції учасники обговорять результати пошуку шляхів повернення насильно вивезених з України громадян, а також результати роботи програм з відновлення та відбудови житла українців, яке знищила рф.
15:00КИЇВ– Богдана Півненко, керівниця Національного ансамблю солістів «Київської камерати»;
– Кері-Лінн Вілсон, канадська диригентка оперного та симфонічного репертуару;


Усі – персональна участь.
Пресконференція за підсумками концерту «Київської камерати» на сцені Карнеґі-Голу

Чому це цікаво?
28 квітня, у Нью-Йорку на сцені Карнеґі-Голу відбувся концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» за участі, зокрема, канадської диригентки українського походження Керрі Лінн Вілсон. Колектив представив американській аудиторії програму прем’єр з творів винятково українських композиторів, зокрема Вікторії Польової, Олександра Щетинського, Валентина Сільверстрова, Мирослава Скорика, Золтана Алмаші, Олександра Козаренка та інших. Тоді ініціатором та організатором туру стала благодійна організація USA for Ukraine.


Вже 30 травня ансамбль повторить свою гастрольну програму у Києві. У ній прозвучать скрипковий концерт Зубицького, мелодія Скорика, оригінальний Concerto Rutheno Козаренка, а також музика Станковича, Сильвестрова, Полевої та твір Алмаші, присвячений Маріуполю – «Місто Марії».


Довідково: 
Кері-Лінн Вілсон – канадська диригентка з українським походженням розпочала кар’єру майже тридцять років тому. За цей час вона виступила в Королівському оперному театрі, Баварській державній опері, Метрополітен-опера. 


У 2022 році диригентка створила Ukrainian Freedom Orchestra, який складається з українських музикантів. У липні та серпні 2022 року на чолі з Кері-Лінн Вілсон Ukrainian Freedom Orchestra здійснив тур Європою та Америкою, виступаючи на BBC Proms у Лондоні, Единбурзькому фестивалі, фестивалі «Les Chorégies d’Orange» у Франції, у парку Дамрош у Лінкольн-центрі та Центрі Кеннеді.