Розклад

Київ Львів Харків Одеса
26 Червня
ЧАСЛОКАЦІЯСПІКЕРИTЕМИ
10:30КИЇВФедір Веніславський, народний депутат України, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки (онлайн);Темпи мобілізації та робота над законом про демобілізацію

Теми для обговорення:
– Темпи мобілізації в Україні;
– Чи можуть в Резерв+ з’явитися електронні повістки?
– Робота над законом про демобілізацію та його перспективи;
11:00КИЇВОлена Шуляк, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади місцевого самоврядування та містобудування (персональна участь); Брифінг на тему: «Оновлення житлової політики як вимога Ukraine Facility»

Теми для обговорення:
– Яким має бути процес вдосконалення житлової політики України?
– Про що йдеться у відповідному законопроєкті та що пропонують українські громади?

Чому це цікаво?
За програмою Ukraine Facility Європейського Союзу, яка передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024-2027 років, Україна отримує кошти на макрофінансові потреби – підтримку державного бюджету. Структурними маяком, який потрібно виконати для отримання фінансування, залишається, зокрема, прийняття законопроєкту «Про основні засади державної житлової політики». Протягом квітня-травня 2024-го року голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади місцевого самоврядування та містобудування Олена Шуляк спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та у співпраці з ГО «Інститут Республіка» провели публічні консультації «Сучасна та ефективна житлова політика», під час яких вдалося зібрати пропозиції щодо ініціатив, запропонованих у законопроєкті «Про основні засади житлової політики» зі всіх куточків України. На основі отриманих даних сформували рекомендації щодо вдосконалення цього законопроєкту, які лягли у відповідний звіт.
12:00КИЇВМихайло Савва, експерт Центру громадянських свобод, доктор політичних наук (персональна участь);Брифінг на тему: «Україна виграла справу проти росії щодо Криму в ЄСПЛ: що це дасть країні та як вплине на рф?»

Чому це цікаво?
25 червня Європейський суд з прав людини у Страсбурзі 25 червня виніс остаточне рішення у позові України проти РФ щодо Криму і встановив численні порушення Росією прав людини на окупованому півострові. Зокрема, ЄСПЛ постановив, що Росія порушила низку статтей Європейської конвенції з прав людини.