14 Лютого, 2024, 19:04

Андрій Юсов: Ворог витрачає колосальні ресурси на ведення пропагандистської війни – виклики для України залишаються серйозними

Ворог витрачає значні людські, фінансові та технологічні ресурси для ведення інформаційної війни проти України. І на сьогодні ключовими є два напрями пропаганди рф, спрямованої проти України, – дестабілізація всередині країни та робота зовні.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Андрій Юсов, представник ГУР Міноборони України.

«Ворог продовжує витрачати колосальні ресурси: і фінансові, і людські, і технологічні, на ведення інформаційної війни, ведення пропагандистської війни. Тому що, як би це не було дорого, це все одно значно дешевше, ніж нові танки, гармати, чи великі десантні кораблі, яких сьогодні стало іще на один менше. Тому, звичайно, ця боротьба буде продовжуватись», – зазначив він.

За словами Андрія Юсова, ключовими залишаються два напрямки російської пропаганди – спроба вплинути дезінформацією і пропагандою на українців з метою дестабілізувати ситуацію, сколихнути, розірвати країну зсередини, що дозволить ворогу в тому числі похитнути ситуацію, а також робота ззовні.

«І, звичайно, робота зовні, це окремо по блоках – окремо вільний світ – в західній країні, демократичній країні, де, подається, що не все так однозначно, де розповідають про якісь нісенітниці, біолабораторії, жахливі, начебто злочини українців, і багато іншої дурні. Окрема робота по Глобальному Півдню, і там, якраз, якщо про південь глобальний ми говоримо, Там можна почути від російських пропагандистів або агентів пливу ось такі кліше, які ми чули ще з холодної війни, повтор термінології 60-х, 70-х років, і часто це відгукується, тому що довший період часу в інформаційному плані там справді був певний вакуум», – пояснив представник ГУР МОУ. 

Попри  серйозні інформаційні виклики, наголосив Андрій Юсов, Україні вдається вигравати дезінформаційні атаки ворога.

«Тому виклики залишаються надзвичайно серйозні, але те, що вже два роки повномасштабної війни і набагато довше агресії, війни, нападу росії проти України, Україна не просто тримається, але і відбиває, і виграє інформаційні, пропагандистські, дезінформаційні атаки ворога. Це вже дуже добре, тому що в плані ресурсному наші величини не співмірні. І ми можемо цьому протидіяти, власне, за рахунок єдності, згуртованості, як СБУ, експертного середовища, медіасередовища. Робота інформаційних волонтерів тут весь період є надзвичайно важливою складовою. Ну і, звичайно, головне те, що на боці України правда і те, що Україна захищає себе від несправедливої агресії, від геноцидної війни – і саме це є ключові фактори, які дозволяють нам досі вигравати цю інформаційну війну, і, я переконаний, зо так буде і в майбутньому», – додав Андрій Юсов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini