Американські нейрохірурги у короткі терміни провели в Україні понад 20 складних операцій пораненим військовим та цивільним
В рамках програми Co-Pilot, яку реалізує фонд RAZOM, в Україну прибули американські нейрохірурги для проведення найскладніших нейрохірургічних операцій та допомоги у впровадженні новітніх високовартісних нейрорадіологічних технологій для лікування судинно-мозкових захворювань.
Протягом місії, яка почалася 4 вересня та триватиме до 13 вересня, провідним американським нейрохірургам Максиму Шапіро та Пітеру Кіму Нельсону спільно з українськими спеціалістами вже вдалося безоплатно провести у Дніпрі, Львові та Києві понад 20 складних операцій пораненим військовим та цивільним.
Про це зокрема йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Як зазначив ендоваскулярний-нейрохірург Пітер Кім Нельсон, який в рамках місії прибув в Україну, мета його поїздки це передусім прояв солідарності з українцями, а також бажання допомогти Україні у її розвитку, зокрема в конкретному напрямку медицини.
«Я приїхав у цю місію не з однією метою. Передусім, з гуманістичної точки зору – я бачив, що я хочу проявити солідарність з людьми, які страждають, я хотів зробити щось добре . І друга причина – дізнатися, що є необхідним для того, щоб вбудувати Україну у майбутнє, так би мовити, зі своєї перспективи, з перспективи серцево-судинного хірурга. І я вірю, що одного дня мир повернеться на терени цієї багатої країни, і більше людей приїдуть з-за кордону для того, щоб відновлювати, відбудовувати та надихати нову Україну», – пояснив він.
Водночас нейрохірург, судинний хірург Михайло Костюк зазначив, що завдяки тим інструментам, які привезли американські колеги, можливо проводити операції не лише для лікування поранених військових, а й їхніх родичів, зокрема дружин та матерів.
Своєю чергою Дмитро Щеглов, нейрохірург, інтервенційний нейрорадіолог, наголосив, що американські нейрохірурги показали найвищий рівень і за короткий проміжок часу провели велику кількість складних операцій.
«Ми щиро вражені тими операціями, які проводяться. Бо це – найвищий рівень. І такі операції, звичайно, і ми використовуємо, але не так часто, не так спіритично, вони занадто дорогі. Операції, які проводилися Кімом Нельсоном і Максимом Шапіро з тих інструментів, які вони забрали зі США, вона дорівнює приблизно до 80 тисяч доларів, це кожна з них, плюс-мінус менше. Провели абсолютно безкоштовно», – зазначив він.
Лікар-нейрохірург зі США Максим Шапіро наголосив на бажанні повертатися в Україну, аби спільно з іншими колегами з-за кордону та з українськими спеціалістами розбудовувати той потенціал, який вже є наразі.
«Перше, що тут зробили в плані лікування хвороб, було здійснено з неймовірним новаторством, тож тут є багата традиція, про яку ми вже згадували. Є світовий досвід. Що потрібно зробити, так це поширювати досвід. Як ви знаєте, є багато місць, де є потреба в якісній роботі, тому нам потрібне обладнання. Я вважаю, що важливо, щоб відповідне обладнання було розміщене в різних місцях. І потрібні люди. В хірургії особистий досвід і судження лікаря завжди відіграють критичну роль. Тож ми хочемо повернутися, щоб побудувати це… План полягає не тільки в тому, що ми повернемося, але й у нас має бути більше команд, тоді одні команди зможуть приїхати на нашу територію, а інші – поїхати в різні місця», – запевнив нейрохірург.
Своєю чергою медична експертка, проєктна менеджерка програми «RAZOM Health» Олена Тєряєва запевнила, що команда фонду буде і надалі сприяти тому, аби такі медичні місії прибували в Україну.
«Наш проєкт це не лише про професійну допомогу. Це проєкт про емпатію, про емоційну підтримку, про ментальну підтримку українським лікарям і всій медичній спільноті від американських і канадських колег у такий непростий час, коли наші українські лікарі і в цілому медики працюють з наднавантаженням, надаючи медичну допомогу і військовим, і цивільним. Ми і далі будемо працювати в цьому напрямку, і будемо привозити в Україну медичні місії» – медична експертка.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini