Альянс готовий нам допомагати стільки, скільки буде потрібно – посол України в НАТО
Найкращим підтвердженням того, що ставлення до України змінилося з боку всіх партнерів-членів НАТО, є як летальна, так і нелетальна допомога, надана з боку країн Альянсу.
На цьому наголосила посол України в НАТО Наталія Галібаренко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Вона зауважила, що зараз з боку партнерів України чітко звучить мета допомоги нашій державі. Це – перемога України.
«Наскільки я зараз бачу масштаби допомоги, це зовсім інший підхід до того, що Україна має перемогти в цій війні. І знову ж таки, якщо раніше, навіть рік тому, наші західні партнери дуже часто уникали формулювання про те, що є кінцевою метою їх допомоги Україні, то зараз це звучить досить чітко – Україна має перемогти. І для цього так само й Альянс готовий нам допомагати стільки, скільки буде потрібно», – наголосила Наталія Галібаренко.
Крім того, посол України в НАТО зазначила, що в контексті майбутнього саміту у Вільнюсі Україна готує політичні та практичні пакети співпраці.
Так, пояснила Наталія Галібаренко в політичному пакеті, зокрема, йдеться про те, щоб вивести відносини Україна – НАТО на нову інституційну основу.
«І тут ми говоримо про те, щоб перетворити, наприклад, діючу Комісію Україна – НАТО на Раду Україна – НАТО, яка дозволить нам приймати деякі рішення і обговорювати певні рішення разом з членами Альянсу, а не окремо», – зазначила вона.
Що стосується практичного пакета, то за словами Наталії Галібаренко, він передбачає, що саме для України буде створено багаторічний план, який допоможе надалі наблизити взаємосумісність, тобто йдеться про допомогу ЗСУ. І так само йдеться про збільшення фінансування існуючого зараз комплексного пакета допомоги.
«Якщо досі ми в рамках комплексного пакета допомоги закуповували аптечки, зимовий одяг, антидрони для наших Збройних Сил, то тепер ми говоримо, що наступні наші проєкти будуть носити більш середньостроковий та довгостроковий характер. Йдеться про такі проєкти як гуманітарне розмінування, медична реабілітація. І так само ми виходимо на те, що поступово ми будемо переходити на зброю натівського стандарту, це також передбачатиме проведення і продовження навчань для українських військових».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini