9 Травня, 2023, 15:00

Адвокацію інтересів України може проводити кожен із нас  – Евеліна Курілець

На сьогодні є велика кількість інструментів, які допомагають здійснювати адвокацію та відстоювання інтересів України за кордоном. 

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила директорка Благодійного фонду «Razom for Ukraine» Евеліна Курілець.

Вона зазначила, що для адвокаційної команди Razom адвокація інтересів України, зокрема у США, полягає передусім у розбудові стосунків, обміні досвідом та ресурсами. І яскравим прикладом такого обміну досвідом, за словами Евеліни Курілець, є створення Американської коаліції за Україну.

«Це понад 40 організацій: балтійські, сирійські, українські, грузинські, об’єднані сикхи. Це люди, чия батьківщина, або батьківщина їхніх предків – інша країна, але зараз США є їхньою домівкою, вони є громадянами США, і вони розділяють ті цінності, які близькі нам. І немало з них постраждали, в тому числі і від російської федерації. Тому вони розуміють значення санкцій, значення відстоювання справедливості, вони розуміють значення юридичної відповідальності. Спільно з нами вони організовували цей саміт, проводили зустрічі з конгресменами, своїми представниками в Конгресі. Спільно з нами вони проводять цю адвокацію», – наголосила директорка благодійного фонду.

Серед інструментів адвокації, підкреслила Евеліна Курілець, можуть бути і такі як донесення голосів українців та їхніх потреб, популяризація культури України. 

«І кожен студент, який виїжджає за кордон на навчання, кожна людина, яка приїжджає в штати і є представником України, і від того чи говоримо ми однією мовою, як ми доносимо свою думку, що ми розповідаємо про Україну – це теж є тією адвокацією, яку може проводити кожен із нас», – додала вона.

Наводячи приклад адвокації України в США, Евеліна Курілець, зауважила, що  важливим інструментом, який можуть використовувати організації, є мобілізація громад. 

«І багато саме територіальних організацій мобілізуються, обмінюються досвідом, обмінюються інформацією, як спілкуватися зі своїми конгресменами, як доносити свої голоси до них. Це теж надзвичайно дієвий механізм, інструмент адвокаційної роботи» – зазначила вона.

Крім того, директорка Благодійного фонду наголосила, що важливу роль в адвокації інтересів відіграє експертиза.

«Ми працюємо з медичними закладами, ми підтримуємо наших захисників. Тобто ця експертиза є надзвичайно важливою і при адвокації інтересів ця експертиза відіграє надзвичайно важливу роль».

Варто зазначити, що 23-25 квітня в Конгресі США у Вашингтоні відбувся «Український саміт дій», ініційований благодійним фондом «Razom for Ukraine» та їхніми партнерами з Американської коаліції за Україну. Форум зібрав понад 300 учасників. Учасники саміту провели зустрічі з представниками 160 офісів Конгресу США на яких, у тому числі, обговорили кроки, які Конгрес може здійснити для допомоги Україні, зокрема – визнати вторгнення в Україну геноцидом, класифікувати Групи Вагнера як іноземної терористичної організації, посилити та продовжити військову підтримку України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini