28 Липня, 2023, 15:52

Адвокат про розслідування теракту в Оленівці: Головна проблема в тому, що ми не можемо визначити, хто персонально за цим стоїть

На національному рівні Україна повинна далі проводити розслідування і робити все можливе, аби встановити винних у теракті в Оленівській колонії. 

Таке переконання під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив адвокат-міжнародник Олександр Заруцький.

«Безумовно Україна це робить, і є справи, розпочаті за статтею, яка охоплює майже всі випадки – це порушення норм і звичаїв війни, 438-ма. Але до сьогоднішнього дня проблема України полягає в тому, що ми не можемо визначити, хто за цим стоїть. І ось тут ключова проблема в тому, що для всіх механізмів, які є в юридичному захисті, або це притягнення держави до відповідальності без зазначення конкретних осіб, просто констатація, що за діями стоїть держава, або винник конкретних осіб. Для того ж Міжнародного кримінального суду необхідно хоча б зазначити, хто віддав наказ, хто за цим стояв, і хто знав, що відбувається. На жаль до сьогоднішнього дня ніхто не може цього встановити», – пояснив він.

Він зауважив, що «світ не може чітко артикулювати», щодо подій, які відбулися в Оленівці.

«І навіть остання заява Фолькера Турка, Верховного комісара ООН з прав людини, зводиться максимум до того, що ООН не бачить ознак того, що це сталося внаслідок вибуху ракети HIMARS, і це єдине, що вони можуть підтвердити. В усьому іншому на сьогодні означає, що ситуація не встановлена та невідома», – зауважив він.

Саме тому, переконаний Олександр Заруцький, на своєму рівні Україна має робити все можливе, аби висунути припущення, що сталося і далі намагатися звернутися до Міжнародних інстанцій.

Він також підкреслив, що юридичний аспект щодо подій в Оленівці важливий не тільки для людей, які через це пройшли, не тільки для родин загиблих та військових, які постраждали, а й для всього світу, аби подібне не повторилося в майбутньому.

Нагадаємо, рік тому, в ніч з 28 на 29 липня, на території колонії №120 в Оленівці росіяни вчинили теракт, направлений на жорстоке вбивство беззбройних та знесилених оборонців «Азовсталі», яких на той момент вони утримували в полоні понад два місяці. В результаті варварського злочину, за непідтвердженими даними, загинули щонайменше 53 та були поранені понад 130 українських захисників.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini