26 Грудня, 2023, 15:21

Адаптація комплексів «Бук» для роботи з американськими ракетами: Юрій Ігнат розповів, на якому етапі наразі знаходиться процес 

Американським партнерам вдалося адаптувати ракети Sea Sparrow до роботи з комплексами «Бук».

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Робота проводиться з усім, що можна поставити сьогодні до строю. Зокрема, йдеться, про комплекси «Бук» з ракетами Sea Sparrow. Звичайно, вдалося нашим американським партнерам адаптувати ці ракети, провелися випробування – воно працює. Зараз поки що робота триває щодо того, як, у якій кількості, де вони будуть працювати, вираховуються різні моменти, ми про них не можемо зараз деталізувати», – зазначив Юрій Ігнат.

За словами Юрія Ігната, окрім схрещення радянських систем з американськими ракетами, зокрема, й поставляються інші типи озброєння, такі як «Хок» (Hawk).

«Про нього давно вже не згадували, а він працює і працює доволі ефективно. І люди проходять зараз іще навчання в Європі щодо тих самих систем, до «Хока», для того, щоб збільшити їх кількість в силах та засобах повітряних сил. Достатньо сьогодні є цих систем, у світі є багато ракет виготовлено, вони зняті з озброєння, тому можемо розраховувати на посилення нашої протиповітряної оборони і цими комплексами, хоч вони морально й фізично застарілі. Але, як бачимо, засобів повітряного нападу противника не меншає, тому нам потрібно більше саме вогневих засобів ураження, таких як «Хок», він доволі таки непогано підходить для знищення і крилатих ракет, і дронів противника», – додав він

Однак, за словами Юрія Ігната, ставку сьогодні потрібно робити не на те, що робиться вимушено, – мобільні вогневі групи, «Хок» чи «Бук» з американськими ракетами Sea Sparrow, позаяк основна мета – переозброєння на сучасні види техніки: це й засоби протиповітряної оборони, такі  як зенітні ракетні комплекси, радіотехнічні війська і авіація.

«Комплекси, які нам надають партнери в невеликій кількості на сьогодні працюють дуже й дуже ефективно», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini