Абсолютна більшість ВПО і українських біженців за кордоном сподіваються повернутися до своїх домівок в Україну – результати опитування
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні оприлюднило результати останнього опитування про наміри та плани на майбутнє українських біженців та внутрішньо переміщених осіб. Згідно з результатами, абсолютна більшість, 76% біженців і 82% внутрішньо переміщених осіб в Україні сподіваються повернутися до своїх домівок.
Основний фактор для повернення – питання безпеки. На ньому наголошують 90% біженців та 95% ВПО.
Так, під час презентації дослідження в Медіацентрі Україна – Укрінформ, представниця Агентства ООН у справах біженців Кароліна Ліндхольм Біллінг наголосила, що за підсумками вже двох хвиль опитування, висновки залишилися такими самими – абсолютна більшість і ВПО, і біженців за кордоном сподіваються повернутися до своїх домівок в Україну.
«Така кількість людей залишається стабільною. Основний фактор, який заважає їм повернутися зараз, – це питання безпеки. Серед біженців з України 90% зазначають, що питання безпеки є основною перепоною для повернення додому. Так само 95% ВПО зазначають ті ж самі причини», – пояснила Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Вона також зауважила, що окрім питання безепеки ВПО і біженці за кордоном вказали на важливість таких факторів як: наявність домівок, доступ до комунальних умов, таких як водопостачання, питання роботи, а також доступу до освіти для дітей.
Крім того, за словами представниці Агентства у справах біженців, опитані наголошують, що вони хочуть повертатися в Київську, Миколаївську, Харківську, Чернігівську області.
«Це області, які висітлюються в нашому дослідженні, як ті, куди люди найбільше хочуть повертатися у найближчому майбутньому», – пояснила вона.
За словами Кароліни Ліндхольм Біллінг результати цього дослідження є важливими для того аби донести потреби та наміри українських біженців та ВПО.
«Крім того, ми використовуємо ці результати для того, щоб продовжувати міжнародну підтримку України в рамках програм відновлення, відбудови будинків, квартир та інфраструктури, які були пошкоджені та зруйновані. Ми також забезпечуємо міжнародну підтримку для розширення доступу до робочих місць, аби відновити економічне зростання. Також ми наголошуємо на необхідності відновлення доступу до соціальних послуг та побутових послуг, таких як: електропостачання. Ми використовуємо ці показники для мобілізації підтримки України, для відновлення програм відбудови України, адже люди мають надію повернутися», – додала вона.
Зазначимо, що четвертий етап опитування щодо намірів серед біженців з України і другий етап опитування щодо намірів серед внутрішньо переміщених осіб в Україні було здійснено паралельно компанією Ipsos SA у квітні й травні 2023 року. Для збору даних щодо ВПО було проведено телефонні інтерв’ю, а для опитування біженців було використано змішану методологію, яка поєднувала телефонний і онлайн-режим збору даних. Загалом було опитано 4 000 домогосподарств ВПО та 3 850 домогосподарств біженців.
Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням: https://t.ly/Vv
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini