24 Липня, 2023, 14:29

Абсолютна більшість переселенців планують повернутися в Україну – результати дослідження

75% переселенців, які переїхали після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, планують повернутися в Україну. Загалом кількість переселенців, які хочуть повернутися, становить 67%.

Такими є дані дослідження щодо медіаспоживання та громадсько-політичної активності українців за кордоном, яке було проведено протягом 8 квітня – 19 травня 2023 року у Великій Британії, Ізраїлі, Іспанії, Німеччині, США, Угорщині та Чехії.

Під час презентації результатів дослідження в Медіацентрі Україна – Укрінформ аналітикиня Громадянської мережі ОПОРА Анастасія Романюк зазначила, що на плани щодо повернення впливають фактори, щодо того наскільки адаптовані українці за кордоном, чи мають вони високооплачувану роботу, чи володіють місцевою мовою, якими їхні стосунки з місцевим населенням тощо.

Водночас, за  словами аналітикині, трьома найпопулярнішими факторами, що спонукають до повернення, є передусім емоційний зв’язок з Батьківщиною (43%), відновлення безпеки в регіоні (43%) та возз’єднання з родиною (38%). Утім  спостерігаються вікові відмінності. 

«Так, для молодших респондентів найбільш вагомим чинником є наявність роботи в Україн, в той час, як для старших респондентів найважливішим фактором є відновлення безпеки в їхньому регіоні.  Для респондентів, старших 51 року емоційний зв’язок з Україною є найбільш вагомим», – зазначила Анастасія Романюк.

Зауважимо, що дослідження складалося з трьох частин: онлайн-опитування 1000 респондентів щодо громадсько-політичної активності, онлайн-опитування 2000 респондентів щодо медіаспоживання і 43 глибинних інтерв’ю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini