23 Січня, 2024, 15:38

Аби повернути кримських політв’язнів потрібно створити потужну коаліцію держав навколо одного з пунктів мирного плану – Ольга Скрипник 

На сьогодні ніхто з кримських політичних в’язнів не був звільнений в рамках обмінів, позаяк для цього немає необхідних механізмів. Однак потрібно діяти активно, аби розв’язати це питання. Зокрема, цьому може сприяти створення коаліції держав навколо пункту мирного плану Президента України, який стосується повернення цивільних заручників.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила  голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«Ми не маємо жодного механізму для їхнього (кримських політв’язнів – ред.) повернення на сьогодні. І ми вважаємо, що якраз необхідно створювати потужну коаліцію держав якраз навколо одного з пунктів мирного плану Зеленського, який стосується саме повернення всіх цивільних  до України. Ми маємо діяти активно, тому що ці люди в прямому сенсі гинуть у місцях несвободи, особливо люди, як були викрадені після 2022 року, вони інколи просто не мають жодних шансів навіть повідомити про себе», – пояснила Ольга Скрипник.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini