90% українських стартапів вбачають дуже високим свій потенціал в майбутній відбудові країни – результати дослідження
Українські стартапи мають свої рішення, вони знають як їх втілювати, як їх розвивати, у них є віра в перемогу, віра в майбутнє і віра в те, що вони можуть бути частиною відбудови. Так 90% українських стартапів вбачають дуже високим свій потенціал в майбутньому.
Про це свідчать результати проведеного Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) спільно з партнерами, Українським Фондом Стартапів та Варшавською фондовою біржею аналізу української стартап-екосистеми, які були презентовані в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Як зазначив керівник Polish-Ukrainian Startup Bridge Лукаш Вавак, згідно з результатами аналізу, 31% стартапів вдалося знайти інвесторів. І це, на його думку, можна вважати великим успіхом, позаяк зараз і в Польщі, і в Україні і в Європі загалом дуже важко отримати інвестиції.
Крім того, згідно з даними аналізу, 46% стартапів вказали, що стартап-екосистема в Україні працює. Це на думку Лукаша Вавака, є неймовірним результатом, особливо в умовах війни та боротьби з російським агресором.
Своєю чергою, виконавча директорка Techosystem Катерина Гречко звернула увагу на те, що фокус звіту і його цінність в тому, що він показує взаємодію стартаперів з інституціями. Тому, зазначила вона, зараз відбувається розбудова інституції, яка фасилітує і допомагає знайти синергію та діалог між державою та малим та середнім підприємництвом у сфері технології.
«Наша ціль – збільшення частки ІТ ВВП України протягом 5-7 років. Ми розуміємо, що Україна довгий час була більш сервісною історією, тобто ми надаємо досі висококласні послуги наших софтверних компаній іншим країнам і іншим компаніям. Але зараз український продукт вийшов абсолютно на новий рівень – рівень креативу, челенджів. І тут наша задача зробити так, щоб українець мав цей дух підприємництва, отримував підтримку, починаючи від родини і закінчуючи державою, і отримував підтримку, зокрема таких організацій як наша», – додала вона.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini