7 Грудня, 2023, 14:56

63% внутрішньо переміщених громадян планують повернутися на попереднє місце проживання 

Водночас 14% внутрішньо переміщених осіб планують залишатися там, де зараз перебувають.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, які були представлені під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ми бачимо тренд, що 63% кажуть, що вони планують повернення, і ця цифра не змінилася. Знизилося число тих, хто каже, що планує залишатися там, де зараз є. Однак, це не за рахунок того, що люди змінили своє рішення, швидше вони перейшли в категорію тих, хто вагається», – зазначила заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine з операційної діяльності Анастасія Мазурок.

Якщо узагальнити фактори, які, на думку людей, стримують їх від повернення на попереднє місце проживання, то це – питання війни. Зокрема, за словами Анастасії Мазурок, це питання того, що там небезпечно, немає укриття, все зруйновано або ж територія окупована. 

Вона зазначає, що переважна більшість людей підкреслюють ці фактори, при чому їхня частота згадок зростає.

Зазначимо, що на замовлення Transparency International Ukraine за підтримки Проєкту USAID #ВзаємоДія дослідницька агенція Info Sapiens провела другу хвилю соціологічного опитування серед населення та мерів про потреби та очікування щодо того, як має виконуватись післявоєнна відбудова України. Детальніше ознайомитися з дослідженням можна за посиланням.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini