Василь Боднар, Медіацентр Україна, 8 червня
8 Червня, 2022, 16:20

50 тисяч українців, які виїхали через війну, досі живуть у Туреччині — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині

165 тисяч українців приїхали до Туреччини після початку повномасштабного наступу росії. 116 тисяч вже виїхали з країни, тож в Туреччині залишаються близько 50 тисяч наших громадян. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар. За його інформацією, українські переселенці не оформлюють собі статусу біженця.

«Меншість подаються на оформлення посвідки на міжнародний захист. Більшість оформлюють посвідку на тимчасове проживання. Оскільки в Туреччині не створені умови для допомоги втікачам з України, люди знаходяться тут за власний кошт. Здебільшого, перебувають в районі Анталії, Стамбулу та Анкари», — розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині.

За інформацією Василя Боднара, чимало людей, які виїхали до Туреччини, це члени сімей турецьких громадян, здебільшого, жінки та діти. Це також кримські татари та турки-месхетинці. 

«В країні перебуває також 1,5 тисячі дітей-сиріт, здебільшого, з Дніпропетровської області. Вони розміщені зараз в районі Анталії в готельних комплексах. Діти тут тимчасово, після завершення війни вони повернуться додому», — сказав Василь Боднар.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini