300 тисяч квадратних кілометрів територій в Україні потребують гуманітарного розмінування, – ДСНС
Приблизно 300 тисяч квадратних кілометрів території України повинні бути обстежені на предмет мінувань та можуть потребувати гуманітарного розмінування.
Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив начальник управління організації піротехнічних робот та гуманітарного розмінування ДСНС України Олег Бондарь.
За словами Бондаря, після звільнення населених пунктів від російських окупантів ДСНС в першу чергу проводить їх обстеження та розмінування.
«Алгоритм дій такий. Першочергово – обстеження населених пунктів на предмет наявності вибухонебезпечних предметів, далі – відновлення ліній електропередач, забезпечення безпечної роботи аварійних бригад енергетиків, водоканалів, газовиків тощо. Наступне – розмінування доріг, і лише після цього ми можемо вийти на сільськогосподарські угіддя та працювати з фермерськими господарствами та аграріями стосовно проведення посівних робіт. Ми будем намагатись зробити все, аби якомога швидше надати нашим аграріям можливість провести посівні заходи», – сказав Бондарь.
У ДСНС працюють близько 550 піротехніків, спеціалісти є у всіх регіонах.
«Наші фахівці дуже висококваліфіковані, вони можуть працювати та працюють з боєприпасами типу Калібр, Іскандер, іншими, які застосовуються з літаків, ракетами типу «земля-повітря», «повітря-повітря». Окупанти застосовують системи залпового вогню з касетними елементами, і ці касетні елементи розлітаються на великі площі і стають у бойове положення. Ми знешкоджуємо їх на місті виявлення. Проблем зі знешкодження боєприпасів різних типів для наших саперів немає», – запевнив Бондарь.
За даними ДСНС, в середньому за добу фахівці вилучають від 2 до 6 тисяч вибухонебезпечних предметів та обстежують сотні гектарів територій.
Основні зусилля саперів зараз зосереджені на напрямках Бучі і Ірпеня, Бородянки, Гостомеля, Немішаєва, населених пунктах Бузова, Залісся, Богданівка, а також на Чернігівському та Ніжинському напрямках, працюють у місті Тростянець у Сумській області тощо.
«Місто Ірпінь ми пройшли, але є домогосподарства, де не було мешканців, а ми як служба порятунку не можемо заходити на подвір’я [без присутності власників]. Ми залишаємо листівки, і якщо людина повертається – просимо викликати ДСНС та провести обстеження будинку, отримати дозвіл перебувати там», – зазначив Бондарь.
Він підкреслив, що дозвіл повертатись до населених пунктів надає місцева влада, і закликав виконувати вказівки місцевих керівників щодо можливості або заборони повертатись. До проведення обстеження перебувати у будь-яких населених пунктах небезпечно.
«Дуже багато фактів застосування боєприпасів проти цивільного населення. Ми знешкоджували мінування під’їздів багатоповерхових будинків, протипіхотні, протитанкові міни, крім цього на Харківщині є випадки застосування систем дистанційного мінування; [… ] гранати на розтяжках встановлені на подвір’ях, дуже багато вилучаємо вибухонебезпечних предметів в меблях всередині помешкань. Граната може бути навіть у стакані, без чеки, зафіксована. Це дуже небезпечно. Тому я прошу всіх громадян перед тим, тим я зайти в будинок, звертатись до ДСНС або до поліції з метою обстеження будівлі. Ви повинні бути впевнені в тому, що будинок безпечний», – додав Бондарь.
Крім того, ДСНС фіксує всі випадки застосування заборонених міжнародним законодавством боєприпасів у встановленому порядку та передає докази для застосування їх у юридичній площині.
«Всі завдання виконуються своєчасно. Надалі ми також гарантуємо виконання всіх завдань, щоб наші громадяни відчували себе у безпеці», – додав представник ДСНС.13,5K14:00
Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:
Website: https://mediacenter.org.ua/
Telegram: https://t.me/lvivmediacenter
Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/
YouTube: https://bit.ly/3whbxSm