Фото Харківський Медіа Хаб: очільник Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максима Хаустов та директорка ДУ "Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" Любов Махота.
29 Вересня, 2023, 20:30

30 вересня в Харкові здійснюватиметься інформування населення про хвороби судин і серця та методи їх профілактики: Любов Махота

До Всесвітнього дня серця, який щорічно відзначається 29 вересня, в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг на участю очільника Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації Максима Хаустова та директорки Державної установи “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Любові Махоти. Говорили про серцево – судинні захворювання та про динаміку їхнього поширення у Харківській області.

За словами очільниці Державної установи “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Любові Махоти, серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смертності у світі. Спікерка зазначила, що за інформацією Всесвітньої організації здоров’я, щороку через проблеми із серцем помирає близько 18 млн осіб.

Під час брифінгу Любов Махота розповіла про основні фактори і ризики розвитку серцево-судинних захворювань та про те, як можна уникнути або зменшити ризики хвороб.

-ВОЗ визначила співвідношення основних чинників в забезпеченні здоров’я людини. Так, генетичний фактор і стан навколишнього середовища складає по 20 відсотків. 10 відсотків приходиться на медичне забезпечення, 50 відсотків – це спосіб життя. Тобто проблем з серцем і судинами  можна уникнути, змінивши свою поведінку, – зазначила спікерка.

В свою чергу, директор Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максим Хаустов зазначив, що останні 4 роки в Україні майже в 4 рази спостерігається зниження рівня смертності через вищезазначені хвороби, але через війну в Україні, постійні стресові фактори, ця цифра може вирости до 70 відсотків вже до кінця цього року. Крім того, спікер розповів, які симптоми спостерігаються при інфарктах гострих мозкових інсультах та де в регіоні можна отримати невідкладну медичну допомогу при постановці таких діагнозів.

Також Любов Махота анонсувала акцію для населення щодо профілактики серцево-судинних захворювань, присвячену відзначенню Всесвітнього дня серця, яка буде проводитися Харківським обласним центром контролю та профілактики хвороб за участю центру фізичного здоров’я, організації Товариства Червоного хреста за сприянням Департаменту охорони здоров’я ХОВА.

Так, за її словами, 29 вересня на Привокзальній площі Харкова, а 30-го числа – в Центральному парку культури та відпочинку здійснюватиметься інформування населення про хвороби судин і серця та методи їх профілактики. Також надаватимуться безкоштовні консультації медиків стосовно правильного способу життя, безкоштовного тестування артеріального тиску та рівня цукру в крові.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini