Фото Медіацентр Україна – Одеса: Таміла Ташева, постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим
30 Червня, 2023, 15:02

3 липня в рамках проєкту “Резерв відновлення” розпочнеться підготовка майбутніх кадрів для деокупованого Криму

За оцінками представництва Президента України в Криму, після деокупації півострова органам влади потрібно буде щонайменше 50 тисяч фахівців в різних галузях. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Таміла Ташева, постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим.

“Вже можна анонсувати, що з 3 липня на базі національної агенції з питань державної служби запрацює наш пілотний проєкт – “Кадровий резерв” або “Резерв відновлення” для підготовки кадрів публічної влади у деокупованому Криму. Кадрів потрібно буде дуже  багато, десь 50 тисяч. Це і правоохоронний блок, і судді, і викладачі, і медичні працівники. Тому ці курси підготовки не тільки для дячих державних службовців, ай для всіх охочих”, – зазначила Таміла Ташева.

Вона додала, що в рамках цього проєкту восени на базі Київського національного університету розпочнуть свою роботу дві магістерські програми.

Таміла Ташева розповіла, що у деокупованому Криму держслужбовцям потрібно буде працювати над реалізацією декількох програм. 

“Це програма відповідальності за колабораціонізм. До відповідальності треба буде притягнути тих, хто брав участь у затвердженні окупаційного режиму, був топпосадовцем, хто зрадив присязі. Але треба зберегти баланс, щоб не влаштувати полювання на відьом. Ті, хто працював у окупаційних адміністраціях, але не приймав управлінських рішень, мають пройти процедуру люстрації”, – зазначила Ташева.

Також вона розповіла, що потрібно буде розв’язувати питання з майном. 

“Ми не визнаємо документи, які видала окупаційна влада – судові рішення тощо. Але таких документів мільйони. І щоб не було колапсу влади, нам треба буде дати цьому раду”, – додала посадовиця.

Також “резерву відновлення” потрібно буде розв’язувати гуманітарні питання – проводити так звану “когнітивну деокупацію”, тобто демілітаризацію свідомості мешканців півострова, розповіла Ташева.

“Також у наших людей великий запит на те, що робити з громадянами-колонізаторами, які приїхали до Криму після 2014 року. На нашу думку, вони мають бути примусово депортовані, є така процедура в законодавстві. За різними оцінками, таких людей від 500 тисяч до півмільйона, але ми сподіваємося, що більшість з них поїде з півострова ще до деокупації”,  – зазначила Ташева.

Вона додала, що стратегія економічного відновлення Криму та його мілітаризації будуть презентовані 23 жовтня на третьому саміті “Кримська платформа”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini