19 Липня, 2023, 17:39

221 людина загинула та близько 450 отримали травми від мін та вибухонебезпечних предметів – ДСНС

З початку повномасштабного вторгнення 221 людина загинула від мін та вибухонебезпечних предметів, та близько 450 осіб отримали травми. 

Таку інформацію під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив Олександр Хорунжий, речник ДСНС України.

Він закликав громадян при виявленні вибухонебезпечного предмета не підходити, не чіпати його і негайно звертатися за номером “101”. 

На деокупованих територіях, застеріг речник ДСНС, в жодному разі зараз не потрібно виходити на водойми, ходити непротоптаними стежками, виходити в поля, лісосмуги, тощо.

Водночас Олександр Хорунжий повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення здійснено понад 63 тисячі залучень саме піротехнічних підрозділів  ДСНС. Серед знешкоджених вибухонебезпечних предметів – 3049 авіабомб. 

Загалом, за словами Олександра Хорунжого, обстежено 91401 га землі.

Він також зауважив, що окрім роботи в інших областях, найбільша кількість піротехнічних підрозділів ДСНС зосереджена на Донеччині, Миколаївщині, Харківщині та Херсонщині.

Речник відомства також повідомив, що на сьогодні ДСНС використовує 13 спеціалізованих машин для розмінування, включаючи роботів. Олександр Хорунжий висловив сподівання, що кількість машин до кінця року збільшиться до 20, а можливо й більше, зокрема завдяки міжнародній підтримці.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini