30 Березня, 2022, 15:13

160 тисяч людей в Україні вже зареєструвались як вимушені переселенці — О. Шуляк

160 тисяч людей в Україні з початку повномасштабної війни вже зареєструвались як вимушені переселенці. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» заявила Олена Шуляк, Голова партії «Слуга народу». 

Наразі зареєструватись на новому місці проживання можна у Центрах надання адміністративних послуг.  Вже незабаром така послуга буде доступна і у сервісі «Дія».

Усі, хто зареєструвався як вимушені переселенці, мають право отримувати від держави допомогу: 2 тис. грн на місяць для дорослої людини, та 3 тис. — для дитини або людини з інвалідністю. 

Водночас, ті, хто приймають переселенців у своїй оселі також можуть податись на отримання компенсацій. Це можна зробити на порталі prykhystok.gov.ua. Державою передбачена допомога по 450 грн за кожну розміщену людину. Ці кошти можна витратити, зокрема, і на оплату комунальних послуг.  

Зараз у більш безпечних регіонах, в оселях місцевих жителів розмістились вже майже 700 тисяч біженців. Загалом, від початку повномасштабної війни в Україні, свої домівки покинули близько 10 млн українців.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ YouTube: https://bit.ly/3whbxSm