Ігор Домущей
28 Грудня, 2023, 18:53

139 справ: прокуратура фіксує кожен випадок порушення законів і звичаїв війни та кожне руйнування

За кожним фактом руйнування внаслідок російських обстрілів проводиться вичерпна кропітка робота задля фіксації доказів порушення законів і звичаїв війни. Всього  на теперішній час в Одесі здійснюється досудове розслідування у 139 кримінальних провадженнях за фактами порушення законів і звичаїв війни. 

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів керівник Одеської обласної прокуратури Ігор Домущей.

“Суттєвих пошкоджень зазнали такі об’єкти цивільної та критичної інфраструктури як міжнародний аеропорт Одеса, нафтопереробний завод, приватні нафтогазові підприємства, міст через Дністровський лиман, приватний зерновий елеватор в Арцизі, сім комплексів електропідстанцій, залізничний міст залізничної гілки Арциз-Ізмаїл, припортовий завод біля Южного, фермерські господарства та різні об’єкти портової інфраструктури в Одесі, Южному, Чорноморську, Ізмаїлі та Рені”, — повідомив прокурор.

Крім того,  від ударів російських ракет та шахедів постраждали заклади освіти, у тому числі будівлі гуртожитків. Пошкоджено  міжнародний пункт пропуску – поромна переправа Орлівка – Ісакча, Чорноморський судноремонтний завод. Зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор в Одесі. В обласному центрі російські ракети пошкодили будівлі Свято-Іверського монастиря та десятки пам’яток архітектури ХIX-XX сторіччя.

“Всього загалом вилучено понад 8200 уламків ракет, бомб, снарядів, у тому числі уламки заборонених касетних бомб. Наприклад, 3 березня ворог бив з авіації по житловій забудові міста Затока: внаслідок влучання авіаційної бомби РБК-500 пошкоджено будинок та у радіусі 800 метрів розлетілись 280 протитанкових касетних елементів ПТАБ-1М, якими була начинена бомба”, – зазначив Домущей.

Завдання розслідування – встановити та притягнути до відповідальності усіх причетних до вчинення воєнних злочинів осіб: від безпосереднього виконавця до представника військового командування країни-агресора, що віддав злочинний наказ. Цим обумовлена тривалість розслідування фактів порушення законів і звичаїв війни.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini