Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Лончак - директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації
31 Серпня, 2023, 15:39

1267 одеських установ освіти починають навчальний рік за наявності укриття – Департамент освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації

1 вересня в Одеській області буде розпочато новий навчальний рік, який знову пройде в умовах воєнного стану. Які зміни відбулися у закладах на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації Олександр Лончак.

До першого класу підуть 21 667 дітей, з яких понад 6800 учнів з числа ВПО. Кількість закладів освіти, які мають власне укриття або використовують укриття розташоване поблизу зросла на 325 одиниць та становить 1267 установ. Це:

– 564 заклади дошкільної освіти;
– 635 закладів загальної середньої освіти;
– 24 заклади професійної (професійно-технічної) освіти;
– 28 закладів фахової перед вищої освіти;
– 16 закладів вищої освіти.

Окремо Лончак наголосив, що попри військові дії, заклади освіти отримали фінансування на проведення ремонтних робіт

“До початку нового навчального року проведено чи тривають будівельні роботи на 220 об’єктах закладів загальної освіти області на загальну суму понад 777 млн грн. Станом на 30 серпня поточного року завершено роботи з облаштування укриттів у 116 закладах освіти. В окремих ще триває будівництво та капремонт. Відповідні роботи планується завершити до кінця календарного року. Зокрема, у 10 закладах загальної середньої освіти області зроблено ремонт укриттів за кошти міжнародних благодійних організацій ЮНІСЕФ та проєкту DEСIDE. У 1200 закладах освіти встановлено кнопки виклику поліції, ще у 1000 закладах – системи відеоспостереження”.

Директор додав, що за результатами опитування 70% батьків обрали очний формат навчання. Наразі навчання в очному (денному) форматі планують розпочати 555 закладів загальної середньої освіти. Ще 52 – у змішаному, поєднуючи очний та дистанційний. Також очно функціонуватимуть 475 закладів дошкільної освіти. Заклади професійної, фахової перед вищої, вищої освіти планують практичні та лабораторні заняття організовувати безпосередньо у закладі, теоретична частина поєднуватиме очний та дистанційний формати. При цьому 13 закладів переходять повністю на роботу у звичному режимі. 

Однією з найголовніших проблем постає питання нестачі викладачів, зокрема з природничо-математичних дисциплін. Проте, частково це вирішується за рахунок нових спеціалістів, 227 з яких починають роботу з 1 вересня. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini