4 Липня, 2022, 17:17

Родини захисників «Азовсталі» закликають ЗМІ, суспільство та міжнародну спільноту продовжувати підтримку аж до повернення всіх з полону 

Сьогодні, 4 липня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ відбувся брифінг Асоціації родин захисників «Азовсталі».

Тетяна Харько, сестра командира 36 бригади морської піхоти Сергія Волинського розповіла, що Асоціація почала роботу ще місяць тому. 

«Асоціація провела значну роботу і ми були присутні на обміні військовополоненими. Кожен, хто повернувся, тяжко поранені. Але у кожного з них лишилося надійне, непереможне серце, яке наразі потребує любові та серйозної медичної допомоги. Всі хлопці дуже схудлі, вони проходять лікування у шпиталях. Поки що ми утримуємось від коментарів про умови перебування у полоні, аби не ставити під удар тих захисників, які залишилися в руках ворога», – сказала вона. 

Сестра військовослужбовця закликала журналістів та громадськість утриматись від тиску на звільнених, адже їм потрібне тривале відновлення. В тому числі і психологічне. 

«Ми маємо надію, що Президент та координаційний штаб прикладуть максимум зусиль, щоб всі повернулися додому. Ми всі маємо докласти максимум зусиль, щоб наші рідні повернулись додому», – наголосила Тетяна Харько. 

Марина Кравцова, дружина командира загону «Ведмеді» повідомила, що востаннє з чоловіком вона говорила перед виходом з «Азовсталі», а зараз надходить інформація, що підрозділ її чоловіка засудять до смертної кари. 

«На тих фото, що я побачила пізніше, мені важко було його впізнати, бо він дуже схуд. І важко уявити, що вони зараз переживають. Вустами наших хлопців зараз говорить ворог. З ворожих джерел є інформація, що підрозділ «Ведмеді» перебуває окремо від усіх інших полонених. Є інформація, що саме цей підрозділ буде засуджено до смертної кари так званим ДНР. Я не розумію, як у ХХІ столітті ніким не визнана республіка може судити людей, які захищали свою землю? Ми закликаємо міжнародну спільноту вплинути на агресора», – сказала вона. 

Крім того, родини полонених вимагають, щоб до наших захисників допустили Червоний хрест, а також застосовували норми міжнародного права, щоб всі могли дізнатися долю наших рідних. 

Катерина Прокопенко, дружина командира полку «Азов» Дениса Прокопенка підкреслила, що  ця війна – війна двох світів, а не країн. 

«Ми погоджуємось дотримуватись всіх договорів. Наприклад, Женевську конвенцію, яка захищає права військовополонених. І Україна їх дотримується у питаннях полонених та загиблих росіян. Червоний хрест називають тихою дипломатією. На жаль, я не чула голос свого чоловіка вже півтора місяці, я не знаю, що з ним і де він. Ворог не дотримується жодних правил, він цинічний. Я боюсь, що якщо ми всі будемо мовчати і будемо покладатися лише на тиху дипломатію – ми програємо. Ми повинні виграти цю битву за захисників «Азовсталі». Їм обіцяли, коли вони залишали завод у Маріуполі, що будуть дотримані  всі правила Женевської конвенції. Ми просимо всі міжнародні організації нарешті почати працювати, а не боятися агресора», – закликала жінка. 

Катерина Прокопенко розповіла, що наразі проводяться активні медіа кампанії для підтримки полонених бійців та прискорення їхнього повернення додому. Нещодавно запрацював фонд, який має на меті підтримати родини загиблих та полонених бійців. 

Нагадаємо, в рамках найбільшого з 24 лютого обміну полоненими Україна повернула 144 військових, з яких 95 захисників «Азовсталі».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini