24 Липня, 2023, 14:33

Зв’язок з Україною: з яких джерел отримують інформацію переселенці

Серед українців, які перебувають за кордоном, спостерігається доволі великий інтерес до подій в Україні як на загальнонаціональному, так і на місцевому рівнях. При цьому українські політичні події викликають більший інтерес, ними постійно цікавляться 82% опитаних. Натомість життя міста і села, з якого приїхали опитані викликає трохи менший інтерес – 74% постійно цікавляться тим, що відбувається в місцях, з яких вони виїхали. Найбільше цікавлять події, що стосуються повномасштабного вторгнення, люди постійно моніторять ситуацію щодо обстрілів, ситуацію на фронті тощо.

Такими є дані дослідження щодо медіаспоживання та громадсько-політичної активності українців за кордоном, яке було проведено протягом 8 квітня – 19 травня 2023 року у Великій Британії, Ізраїлі, Іспанії, Німеччині, США, Угорщині та Чехії.

У ході презентації дослідження, Ольга Снопок, аналітикиня Громадянської мережі ОПОРА зазначила, що для отримання інформації більшість респондентів обирає месенджери та соціальні мережі. Так, за кордоном месенджерами користуються 50% опитаних, соціальними мережами – 47%. Вдвічі рідше опитані використовують новинні інтернет-сайти – 23%. Звертаються за інформацією до родичів, друзів чи знайомих в Україні  і переглядають відео на YouTube – по 22% опитаних.

Серед месенджерів, з яких українці за кордоном отримують інформацію, абсолютну перевагу має Telegram, його використовують 89% опитаних. На другому місці опинився Viber із 6%.

«Ці дані дещо відрізняються в залежності від країни. Наприклад, у США Viber користуються 14% респондентів. Але загалом Telegram отримує перевагу і абсолютну більшість в усіх країнах, в усіх вікових групах і фактично незалежно від статі».

Найбільше в телеграмі переглядають так звані канали-агрегатори новин, а новинні канали конкретних ЗМІ використовують менше респондентів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini